Echoes of Europe

Section categories
Our poll
Rate my site
Total of answers: 12
Site friends
Statistics

Total online: 18
Guests: 18
Users: 0

Publisher

Main » Articles » Polski

Uzależnienie od narkotyków

Zainspirowany naturą człowiek przyjął za najwyższy cel bycie wolnym w otaczającym świecie.

Poprzez odkrycie ognia, przyjęcie rolnictwa, wynalezienie koła i wiele innych, człowiek starał się uniezależnić jeśli chodzi o jego relacje z otoczeniem. W tym samym czasie, wykorzystując postępy, które zrobił, mógł poznać nieskończoność wszechświata, w którym mógł również podróżować nie tylko w każdej z części naszej planety, ale również w całym wszechświecie.

Dlatego człowiek próbował się usamodzielnić, by łamać każdą z granic. Ale jednocześnie z pragnieniem, aby stać się niezależnym, ludzie odkryli sposoby uciemiężania innych, a nawet  czynienia niewolników z samych siebie przez stawanie się uzależnionymi od nawyków lub substancji toksycznych.

Uzależnienie od komputera, uzależnienie od telewizji, uzależnienie od hazardu, uzależnienie od pornografii, uzależnienie od leków, uzależnienie od alkoholu, uzależnienie od palenia lub narkomania... te i wiele innych rodzajów uzależnienia czyni niewolnikami niektórych ludzi, tworząc fałszywy obraz przez pokazywanie im, że znaleźli wolność, której szukali. To prawda, że ​​stają się wolni – ale w świecie złych nawyków, w wirtualnym świecie stworzonym przez tego, kto chce uciec od rzeczywistości i wejść w świat wyobraźni z pomocą halucynogennych substancji lub działalności, która wydaje się hipnotyzować.

Według słownika objaśnień języka rumuńskiego, uzależnienie definiowane jest jako "sytuacja bycia zależnym, status lub relacja podporządkowania", a z medycznego punktu widzenia jest określane jako "stan przewlekłego odurzenia wskutek wielokrotnego przyjmowania narkotyku lub leku, który przejawia się w konieczności kontynuowania jego przyjmowania ".

Jak już wspomniałem wcześniej, nie tylko substancje chemiczne sprawiają, że człowiek się uzależnia. W odniesieniu do tego również częste działania mają skłonność do uzależniania osoby, której to dotyczy. Tak jak substancje chemiczne powodują uzależnienia, są też pewne działania, które mają często tendencję poprawiania samopoczucia w ten sam sposób. Tak więc działania te są przekształcane w substancje chemiczne (w nas), powodując zmianę postrzegania rzeczywistości.

Ale jakie są przyczyny, dla których ludzie decydują się brać narkotyki? Myślę, że powody mogą być różne. Może niektórzy ludzie decydują się na branie narkotyków z następujących powodów:

• Bo chcą czuć się zintegrowani z grupą i być jak inni.

• Bo chcą się zrelaksować i uciec od stresującej sytuacji.

• Ponieważ są znudzeni, a w ten sposób starają się wnieść coś nowego i dynamicznego w ich życie.

• Ponieważ są pod wpływem mediów, które sprawiają, że narkotyki wydają się być bardziej atrakcyjne.

• Bo myślą, że w ten sposób będą wydawać się bardziej dojrzali w oczach innych.

• Bo chcą czuć się jak buntownicy.

• Ponieważ chcą doświadczać czegoś nowego.

Niezależnie od powodów, ci, którzy zażywają narkotyki nie znajdą w nich rozwiązań swoich problemów, ale napotkają nowy problem, który często okazuje się być większy niż problem, który próbowali początkowo rozwiązać.

Jak działają narkotyki?

W zasadzie wszystkie narkotyki są toksycznymi substancjami. Efekt jest określany przez ilość przyjętej substancji.

Więc jeśli narkotyki są zażywane w "małej" ilości mogą mieć stymulujący wpływ, jeśli w "średniej" ilości mogą mieć działanie uspokajające, a jeśli w "dużej" ilości, mogą nawet zabić. Jeśli chodzi o dawkowanie, to zależy od osoby, stanu emocjonalnego oraz zdrowia. Tak więc to, co było kiedyś "niewielką ilością" następnym razem może być "dużą ilością". To może być jak gra w rosyjską ruletkę – za każdym razem, kiedy przyjmuje się narkotyki.

Wszystkie narkotyki wpływają na umysł powodując u danej osoby irracjonalne działania, nieadekwatne, a nawet destrukcyjne. Również odczucia dotknięte, postrzeganie zostanie zaburzone, a działania danej osoby są nieodpowiednie.

Interesujące jest to, że po pewnym czasie i w pewnym odstępie od pierwszego spotkania uzależnionego z narkotykiem, uzależniony będzie wyrzekał się rzeczywistości coraz częściej, przyjmując sen za rzeczywistość. Niestety niewielu z nich ma szansę na powrót do rzeczywistości...

Życie jest piękne i  żeby zobaczyć je takim jakie jest, nie musimy zażywać narkotyków lub innych substancji chemicznych. Oczywiście, każdy z nas ma prawo zachowywać się jak chce, ale jaki jest sens ryzykowania swojej duchowej i fizycznej wolności będąc uzależnionym lub aresztowany w wyniku działań, które zostały podjęte w czasie bycia pod wpływem tych substancji .

Myśląc o narkotykach pamiętam, co człowiek z większym doświadczeniem życiowym niż moje powiedział, odnosząc się do picia alkoholu: "Po co pić alkohol? Jestem wystarczająco głupi i nie mogę pozwolić sobie, aby stać się gorszym niż jestem!"

Być może pierwszy kieliszek alkoholu upije i zrelaksuje cię, może pierwszy papieros cię odpręży, może pierwsza wstrzykiwana substancja pozwoli ci marzyć, ale nigdy nie wiesz, czy "pierwszy raz" może być synonimem "ostatniego razu", kiedy rozkoszujesz się marzeniami.

Może nie umrzesz po pierwszym spróbowaniu, ale są ogromne szanse, że pierwsza próba może oznaczać moment, kiedy przestaniesz być tak wolny, jak byłeś kiedyś...

Category: Polski | Added by: Ciprian (13.10.2013)
Views: 806 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0