Echoes of Europe

Section categories
Our poll
Rate my site
Total of answers: 12
Site friends
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Publisher

Main » Articles » Polski

Dyskryminacja osób niepełnosprawnych

Wszyscy ludzie rodzą się równi, jak Abraham Lincoln powiedział w jednym ze swoich przemówień. Przed Bogiem wszyscy są równi i tak powinno być w społeczeństwie, w którym żyjemy. Niestety żyjemy w świecie pozbawionym moralności, choć większość ludzi twierdzi, że są moralni. Ze względu na to i z uwagi na brak logiki niektórych ludzi, społeczeństwo ukazuje swoje wady i niektórzy ludzie cierpią.

Niepełnosprawność jest fizycznym, psychologicznym lub psychicznym stanem, który ogranicza działania danej osoby. Niestety, nie wszyscy ludzie są równi z punktu widzenia fizycznego lub psychicznego wyposażenia ze strony matki natury. Ponadto, w ciągu całego życia ludzie doznają urazów, które mogą pozostawić ich z niepełnosprawnościami fizycznymi, psychologicznymi lub psychicznymi.

Niestety społeczeństwo uważa osoby niepełnosprawne za bezużyteczne, ale ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo się mylą. W odniesieniu do tego, mogę powiedzieć, że mam przyjaciela, który jest fizycznie niepełnosprawny, ale pokonał tę niepełnosprawność. Nie można sobie wyobrazić, jak osoba z lewostronnym porażeniem połowiczym może biegać, co więcej może grać w piłkę i radzić sobie z większością sytuacji w życiu codziennym. Z uwagi na to, że mógł przekroczyć swoje granice, doceniam go ogromnie. Ale to tylko jeden z wielu przykładów, kiedy osoby niepełnosprawne przekraczają swoje granice – granice, których osoby sprawne często nie są w stanie nawet osiągnąć.

W ostatnich dziesięcioleciach coraz więcej państw ogłosiło przepisy, które zakazują dyskryminacji osób niepełnosprawnych oraz w tym samym czasie zapewniają dostęp do transportu publicznego i  do budynków. Jestem tak szczęśliwy, że dla tych ludzi coś zaczyna zmieniać się na lepsze.

Jak wspomniano wcześniej, dyskryminowanie osób niepełnosprawnych jest niezgodne z prawem.

Tak więc, jeśli dyskryminacja osób niepełnosprawnych odbywa się w jednej z następujących sytuacji, może należałoby podjąć działania:

• w pracy,
• w związku z edukacją,
• w przypadku wynajmu lub zakupu nieruchomości,
• w przypadku dostarczania towarów, udogodnień, usług itp.

Istnieje kilka ważnych obszarów, w których prawo nie potępia dyskryminacji osób niepełnosprawnych, na przykład w zakresie dostępu do usług transportu publicznego. Ale widzę, że ułatwia się tym osobom dostęp do środków transportu publicznego.

Ludzie zaczynają się rozwijać, nie patrzą na te trudne sytuacje jako obciążenie dla społeczeństwa. Mimo licznych przypadków opisywanych w prasie, społeczeństwo staje się bardziej tolerancyjne, bardziej wyrozumiałe i pokazuje swoją miłość potrzebującym.

Osoby niepełnosprawne, przekraczające swoje granice, są przykładem optymizmu dla nas wszystkich.

Category: Polski | Added by: Ciprian (14.01.2014)
Views: 308 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0